google-site-verification=OZ8jbGQJsgPYThJHurkITLUorJsFFq6ayS8B5SJz8xs
Żaklina Olchowik, zajęcia gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci

Nazywam się Żaklina Olchowik i jestem założycielką projektu BOBOBIT przeznaczonego do skutecznego umuzykalniania niemowląt i małych dzieci do lat 5 opartego na teorii uczenia się muzyki MLT (Music Learning Theory) prof. Edwina Eliasa Gordona.

MOJA MISJA I WYBÓR METODOLOGII

Marzę o tym, by umiejętność śpiewu, tańca, koordynacji ruchowo – oddechowo – głosowej, była powszechnie dla nas dostępna. Muzyka nie jest dla wybranych. Możemy cieszyć się nią i korzystać z jej nierzadko uzdrawiającej mocy wszyscy, dlatego nieocenione jest, kiedy już w łonie matki dziecko kontaktowane jest z różnorodną muzyką. Potem, gdy się urodzi i znajdzie się w środowisku zapewniającym dostęp do muzyki – niezwykle szybko przyswoi dźwięki i będzie w stanie nauczyć się czysto śpiewać, improwizować, tańczyć – zakochać się w tworzeniu własnej muzyki, co daje znakomite poczucie sprawczości, poczucia wartości, że tworzy z nami swój świat miłości i piękna w uniwersalnym języku muzycznym.

DLACZEGO MLT (MUSIC LEARNIG THEORY)?

Ponieważ jej założenia opierają się na naturze – tj. kolejnych, konkretnych, bardzo prostych krokach przyswajania jednego z języków, jakim jest muzyka.

MLT Jest to najprostszy i zarazem najbardziej skuteczny proces przyswajania przez dzieci muzyki, poparty wieloletnimi badaniami naukowymi prof. Edwina Eliasa Gordona – muzyka jazzowego i psychologa. Jeżeli już to wiemy, naszym obowiązkiem jest pielęgnować muzyczny i wrodzony potencjał dziecka, który często mylnie kojarzymy jako „dziedziczny”. Talent muzyczny ma każdy. Wystarczy, że umożliwimy dziecku jego podtrzymanie oraz dalszy rozwój, jeżeli zechce to również formalny, jeżeli nie – pozostanie on wraz z nabytymi naturalnymi umiejętnościami – już na zawsze. Czyż to nie cudowna perspektywa?

KIM JESTEM?

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwuletniego Dominika, którym zajmuje się na co dzień. Lubię śpiewać, czytać, uczyć się nowych rzeczy, wydobywać z innych to, co najlepsze, komponować, muzykować, tańczyć, pielęgnować storczyki, jeździć samochodem, słuchać muzyki i głośno do niej śpiewać.

KIM JESTEM ZAWODOWO?

Jestem Certyfikowanym instruktorem gordonowskim I stopnia oraz certyfikowanym członkiem PTEEG, prowadzę zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci w trybie kształcenia pozaformalnego wg. teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona, jestem też wokalistką, skrzypaczką, chórzystką, uczę śpiewu rozrywkowego oraz posiadam swoją klasę gry na skrzypcach dzieci do lat 10.

Oprócz wykształcenia i doświadczenia muzycznego, a także naturalnych umiejętności muzycznych, posiadam również wyższe wykształcenie prawnicze, kilkuletnie doświadczenie na stanowisku prawnym, kwalifikacje pedagogiczne oraz ekonomiczne.

Otrzymałam stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2020 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami, dzięki któremu nagrywam płytę z autorskimi śpiewankami i rytmiczankami dla niemowląt i małych dzieci wraz z melodiami ludowymi. Moje kompozycje pojawiły się też w podręczniku branżowym o improwizacji dr Barbary Pazur („Nauka improwizacji muzycznej według teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona” Część II, Wyd. 2020, Lublin). W tym samym roku otrzymałam również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kontynuację działań muzycznych dla dzieci w postaci projektu, który znaleźć możecie w zakładce “Kultura w Sieci” – serdecznie zapraszam do wspólnego muzykowania w domach z Maluszkami.

PONADTO JESTEM :

wokalistką i skrzypaczką zespołu BIOACOUSTIC (jazz, klasyka, muzyka bałkańska, Word music);

muzykiem kapeli ludowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży;

chórzystką chóru katedralnego VOX HUMANA w Łomży (partie solowe, sopran oraz alt);

laureatką ogólnopolskich konkursów wokalnych m.in. I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu “Młodzi w Piosence”; nagroda zespołowa na VII Ogólnopolskim Festiwalu “Sing jazz blues”; I nagroda zespołowa oraz nagroda publiczności w ogólnopolskim konkursie poezji śpiewanej „Kuźnia 2001”; wielokrotna laureatka konkursu Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie (np. II miejsce w kategorii solistów śpiewaków w 2020 r.);

solistką i tancerką III edycji programu rozrywkowego TVP2 Bitwy na Głosy;

artystką międzynarodowego festiwalu MODE H zrzeszającego osoby pełnosprawne i niepełnosprawne „Tacy Sami” Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży;

Jako solistka dzieliłam scenę obok takich gwiazd jak m in. Marika, Jula, Jarek Wist (duet w projekcie „Swinging with Sinatra”), Rafał Songan (duety w koncercie inauguracyjnym Gospel w ramach festiwalu Sacrum et Musica);

Czasem pojawiam się na konkursach wokalnych jako juror;

Uczestniczyłam w warsztatach i konferencjach branżowych np. skrzypcowych warsztatach mistrzowskich m.in. z prof. Kają Danczowską (UMFC w Białymstoku), z prof. Konstantym Andrzejem Kulką (AM im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku) , prof. Adam Korniszewski (UMFC w Białymstoku), niezwykle cenny warsztat z Techniki Alexandra dla muzyków z certyfikowanym trenerem w Polsce – Jackiem Kaletą.

śpiew rozrywkowy kształciłam według metody Speach Level Singing – Cabon Studio oraz IVA w szkołach wokalnych Vocal Master Key w Warszawie i Warsaw Vocal Studio.

Zapraszam wszystkie dzieci od urodzenia do lat 5 wraz z rodzicami – do wspólnej muzycznej przygody! Przygotowałam bardzo dużo skutecznych materiałów, które możesz wykorzystać w domu z dzieckiem, i mieć świadomość, że pod względem muzycznym – dajesz dziecku wszystko, co najlepsze – nawet, jeżeli Ty nie potrafisz śpiewać czy tańczyć. Pomogę Ci. Zaopiekuję się talentem muzycznym Twojego dziecka od urodzenia. Dziękuję, że tu jesteś! Zaczynamy wspaniałą podróż muzyczną!

PROWADZĘ RÓWNIEŻ BLOGA, ZAPRASZAM !

Copyright © 2020 bobobit.pl. Napędza platforma WP Idea